KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14408509
*
nr 1440 8509
Wieslawa Kwiatkowska
(1925-2011), Polen
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 11:37:49
1
300 kr
17/12 10:27:54
2
350 kr
19/12 00:57:48
3
400 kr
19/12 21:01:22
2
500 kr
20/12 17:32:56
4
500 kr
20/12 17:32:56
2
500 kr (Budbetjänt)
20/12 17:36:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wieslawa Kwiatkowska
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk stilleben wieslawa kwiatkowska
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Wieslawa Kwiatkowska
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
nr 1440 8509
Wieslawa Kwiatkowska
(1925-2011), Polen
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 11:37:49 | 1 | 300 kr |
17/12 10:27:54 | 2 | 350 kr |
19/12 00:57:48 | 3 | 400 kr |
19/12 21:01:22 | 2 | 500 kr |
20/12 17:32:56 | 4 | 500 kr |
20/12 17:32:56 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/12 17:36:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wieslawa Kwiatkowska
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk stilleben wieslawa kwiatkowska
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49